IŠBANDYTI NEMOKAMAI Išbandykite nemokamai +370 (5). 231 0499

Elektroninės parduotuvės naudojimosi vaizdo instrukcijos, kita pagalbinė medžiaga

Serverio valdymas

Prisijungimas prie Jūsų serverio yra adresu, kuris yra atsiųstas Jums el. paštu po paslaugų aktyvavimo. Jeigu tokio laiško negavote - informuokite mūsų pagalbos tarnybą el. paštu pagalba @verskis.lt ir ji Jums būtinai atsiųs naujus prisijungimo duomenis. Prisijungę prie serverio valdymo pulto galite stebėti Jūsų užimamą disko vietą serveryje, kurti el. pašto dežutes.

Serverio administravimo sąsajos kalba

Pagal nutylėjimą serverio valdymas įjungiamas anglų kalba, tačiau jeigu norite ją aktyvuotis lietuvių kalba spauskite atitinkamą mygtuką dešiniame apatiniame kampe. Jeigu mygtukų ten nėra - spauskite meniu punktą "Site Summary / Statistics / Logs" ir ties punktu "Language" pasirinkite "lt" bei paspauskite mygtuką "Save language".

Užimama disko vieta serveryje

Norėdami stebėti savo projekto užimamą disko vietą tai matysite prisijungus dešiniame stulpelyje ties "Disk space" eilute. Pateikiama kiek šiuo metu disko vietos sunaudojate bei kiek Jums yra suteikta. Šalia esantis grafikas taip pat atspinti užimtumą. Disko vieta yra skaičiuojama vieną kartą per parą, tačiau meniu punkte "Site Summary / Statistics / Logs" rasite mygtuką "Update" ties "Total Disk Usage (MB)" kurį nuspaudus serveris perskaičiuos Jūsų naudojamą disko vietą.

El. pašto dežučių kūrimas, keitimas, naikinimas

Jeigu norite sukurti pašto dežutę, spauskite nuorodą "E-Mail Accounts". Matysite savo esamų pašto dežučių sąrašą.
Naudos dežutės kūrimas: paspaudus nuorodą "Create mail account" galėsite susikurti naują dežutę. Ties "Username" suveskite, koks tai turėtų būti adresas iki @ ženklo, pavyzdžiui "info". Į "Enter Password" suveskite slaptažodį, į žemiau esantį laukelį suveskite tą patį slaptažodi dar kartą. Jeigu Jums tinka atsitiktinai sugeneruotas slaptažodis - spauskite mygtuką "Random". Į laukelį "Email Quota (Meg)"  reikia įvesti pašto dežutės leidžiamą dydį, rekomenduojame įvesti 500 tam, kad būtų apribojimas. Jeigu apribojimo nenorite - įveskite 0. Spaudžiame mygtuką "Create" ir sistema praneša ar sėkmingai sukūrė pašto dežutę, parodo Jums pilną dežutės adresą, slaptažodį (tiek tuo atveju jeigu jį įrašėte pats, tiek tuo atveju jeigu jį sugeneravo sistema) bei nurodo Jums įeinančio bei išeinančio serverio adresus.
Slaptažodžio/talpos keitimas: sąraše, stulpelyje "Password/Quota" yra galimybė keisti slaptažodį arba pašto dežutės talpos kiekį. Jeigu norite pakeisti tik talpos dydį - neįrašykite slaptažodžio ir sistema jo nepakeis.
Dežutės naikinimas: sąraše, ties atitinkama dežute dešiniame stulpelyje ją pažymėkite varnele ir paspauskite apačioje esantį mygtuką "Delete".
Svarbu: išnaudojus Jums suteiktą disko vietą arba pasiekus dežutės talpos ribą (angl. "Quota") laiškai Jums pristatomi nebus. Per 24 valandas sistemą leidžia išsiųsti ribotą kiekį laiškų (tipiškai - 2000vnt.), siekiant išvengti SPAM siuntimo iš Jūsų kompiuterio.

El. pašto persiuntimas

Persiuntimas naudojamas, kai Jūs iš tikrųjų norite naudoti tik vieną pašto dežutę, pavyzdžiui "petras", tačiau norite leisti klientams siųsti el. laiškus į "info", "kontaktai", "laima" ir pan. tačiau norite visą tai gauti į vieną dežutę "info". Kitas galimas scenarijus - kai norite, kad siunčiant laišką į "pardavimai" jis būtų persiųstas keliems žmonėms arba net kitu adresu, tarkime būtų atliekama kopija į Jūsų gmail.com pašto dežutę.
Naujo nukreipėjo kūrimas: paspaudus nuorodą "Forwarders" matome visą nukreipimų sąrašą. Jeigu norite sukurti naują - spaudžiame mygtuką "Create new E-Mail Forwarder" ir į laukelį "Forwarder Name" įrašome pašto dežutės pradžią, pavyzdžiui "info", o į "Destination Email" įrašome pilnus el. pašto adresus kur atėję laiškai šiuo adresu turi būti persiųsti, pavyzdžiui "laima@gmail.com". Taip pat galima daryti kolegos pašto dežutės kopiją į savo el. paštą..

DNS įrašų valdymas

Yra daug priežasčių, kodėl gali būti reikalinga keisti DNS įrašus, tačiau aprašysiu labiausiai paplitusią - tarkime, norite tinklalapį laikyti mūsų serveryje, o el. paštą kitame serveryje, pvz. Google serveriuose. Tokiems veiksmams remiantis trečios šalies instrukcijomis turite suvesti A, MX bei kitus įrašus, kurių prašo jų dokumentacija. Svarbu paminėti, jog jeigu mūsų serveris neaptarnaus Jūsų el. pašto - reikia nuimti varnelę nuo "Local Mail Server" kuri yra pasiekiama per "Modify MX Records" nuorodą.
Svarbu: visus DNS zonos įrašu keitimus atliekate tik savo pačių rizikai, o blogai juos nurodžius gali sutrikti el. pašto arba tinklalapio veikimas!

Atsarginių duomenų kopijų kūrimas

Meniu punkte "Create/Restore Backups" galite daryti tinklalapio atsargines kopijas. Varnelėmis pažymite ką norite įtraukti į atsarginę duomenų kopiją bei spaudžiate mygtuką "Create Backup". Sistema rezervinę kopiją tipiškai padaro per kelias minutes. Po atsarginės kopijos sukurimo galite paspausti nuorodą "Click here for a list of your current backups" bei ją atsisiųsti į savo kompiuterį arba ją ištrinti, kad ji neužimtų Jūsų disko vietos. Jeigu norite atstatyti rezervinę duomenų kopiją apačioje iš sąrašo pasirinkite kurią kopiją norite atstatyti bei paspauskite mygtuką "Select restore options" bei pasirinkę ką tiksliai norite atstatyti spauskite "Restore selected items". Galimai, po atstatymo Jums reikės papildomų veiksmų, pavyzdžiui el. parduotuvėje išvalyti greitintuvą.

Kiti domenai kaip nukreipėjai į pagrindinį

Jeigu Jūs esate nusipirkę kelis domenus ir norite, kad visi jie nukreipinėtų vartotoją į tą patį vieną tinklalapį galite tai atlikti meniu punkto "Domain pointers" pagalba. Pirmiausia, reikia įsitikinti, kad tie domenai nukreipti į mūsų serverį ir mes juos jau aptarnaujame. Tada į laukelį "Source Domain" įrašome domeno pavadinimą, kurį mes norime nukreipti į mūsų esamą pagrindinį domeną, nuimame varnelę "Create as an Alias" ir spaudžiame "Add" mygtuką. Kodėl svarbu nuimti šią varnelę - jeigu domeną sukursite su ja, rezultate abu domenai generuos tą patį turinį, tarsi dvyniai, o tai neigiamai atsiliepia paieškos sitemose ir turės neigiamą efektą Jūsų tinklalapiui, o jeigu Jūsų tinklalapis naudoją darbinę atmintį (angl. "cache") tai gali įvykti net taip, kad tinklalapis nustos funkcionuoti. Taigi, rekomenduojame tokius veiksmus atlikti be šios varnelės.