Patogiau, dažnai pigiau ir daugiau įvairių prekių – pagrindinės priežastys, kodėl vis daugiau žmonių renkasi apsipirkti internete. Šiais laikais dažnas net ir nedidelės fizinės parduotuvės savininkas pastebi, kad papildomai prekes perkėlus į virtualias lentynas, uždarbis mėnesio gale būna gerokai didesnis. Taigi kur keliauja klientai, ten privalo būti ir verslas. O ko reikia norint atidaryti internetinę parduotuvę? Jei jau tvirtai nusprendėte, kad jūsų verslas internetinė parduotuvė, pirmiausia reikia patikimų partnerių, kurie palengvintų ne tik pirmus žingsnius, bet ir padėtų verslą sėkmingai vystyti ateityje.
Priėmus sprendimą savo prekes pasiūlyti naršantiems internete, greičiausias būdas tai padaryti – kreiptis į tuo užsiimančią įmonę, kuri patars, kaip pradėti internetinę parduotuvę, ir pasirūpins reikiamais sprendimais. Pasitelkę partnerius būsite užtikrinti, kad jūsų verslas startuos laiku, o svarbiausia – naują internetinę parduotuvę ras klientai. Rinkoje esame nuo 2008-ųjų, tad ištobulinome savo sistemą, kurioje veikia mūsų klientų internetinės parduotuvės. Ir nesvarbu, ar parduotuvė bus tik jūsų hobis, ar pagrindinis pajamų šaltinis.
Ši parduotuvės kūrimo etapo dalis – sudėtingiausia. Būtent joje dažniausiai suklysta bandantys internetinę parduotuvę kurti patys. Rinkoje siūloma nemažai sprendimų, kaip atidaryti savo internetinę parduotuvę „vos per kelias minutes“, tačiau pamirštama patarti, kad nauja internetinė parduotuvė – tai ne tik vizualios lentynos, kuriose nuguls jūsų prekės.
Norint, kad parduotuvė būtų matoma klientų ir jie į ją atvyktų apsipirkti, būtina pasirūpinti daugybe techninių detalių. Jei gerai išmanote, kaip sukurti internetinę parduotuvę pačiam – puiku, galite nedelsdami kibti į darbus. Tačiau jei tokios frazės, kaip „vartotojo sąsajos“, „remarketingas“, „optimizavimas paieškos sistemoms“ ir daugelis kitų jums nieko nesako – kreipkitės į ekspertus, kurie viskuo pasirūpins nuo A iki Z.
Nedrąsu iškart stačia galva nerti į pardavimus internete? Galima pradėti mažais žingsniais ir internetinę parduotuvę nuomotis. Ką tai reiškia? Pirmiausia – internetinė parduotuvė pigiau. Nuomota internetinė parduotuvė turės visas būtiniausia funkcijas ir integracijas, bus optimizuotapaieškos sistemoms. Esant poreikiui, ji gali būti sujungta su reikiamomis apskaitos sistemomis. Galiausiai – tai nebus
tiesiog šabloninis sprendimas, parduotuvė bus sukurta pagal jūsų poreikius. Jei matysite, kad verslas klostosi sėkmingai ir to norėsite, parduotuvę bet kuriuo metu galėsite įsigyti.
Dažnai klystama galvojant, kad norint išsinuomoti internetinę parduotuvę, būtina turėti įsteigtą verslą bei juridinio asmens statusą. Savo veiklai įteisinti yra ne vienas būdas, apie juos daugiau informacijos gali suteikti Valstybinė mokesčių inspekcija.Nuomotis ar pirkti – ne toks sudėtingas sprendimas, kaip gali pasirodyti. Pirmiausia, ką gali duoti nuoma, tai mažesnes investicijas verslo pradžioje, kai norisi produktą ištestuoti rinkoje ir įvertinti, ar atliepiate potencialių klientų poreikius.
Nusprendus parduotuvę išsinuomoti, reikės priimti sprendimą, kokių parduotuvės funkcijų gali prireikti ir koks mėnesinis planas geriausiai tiks jūsų veiklai. Pirmiesiems verslo bandymams tiktų „Puikus startas“. Jei nebesate verslo naujokai ir norite savo klientams suteikti daugiau įvairių verčių – žvilgtelkite į „VIP+“ planą. Žinoma, pasirinktą planą bet kada galima pakeisti.
Lankydamiesi internetinėse parduotuvėse galite pastebėti, kad maloniausią apsipirkimo įspūdį palieka smulkmenos. Automatiškai pagal įvestą namų adresą užsipildantis pašto kodo laukelis? Po kelių dienų gautas laiškas su priminimu apie pamirštą prekių krepšelį? Paruošėme sąrašą dalykų, kurie jūsų internetinę parduotuvę pavers ne tik vieta, kurioje malonu apsipirkti, bet ir finansinę grąžą generuojančiu verslu.
Prieš paleisdami parduotuvę pirmiesiems klientams, nepamirškite patikrinti, ar viskas tinkamai veikia. Išskyrėme pagrindinius dalykus, kuriuos reikėtų dar kartą atidžiai peržiūrėti prieš publikuojant svetainę.
O kad jaustumėtės užtikrintai, paruošėme trumpus filmukus, kaip valdyti savo parduotuvę. Domina ir internetinio marketingo sritis? Jau ruošiame savo klientams papildomą medžiagą apie skaitmeninį marketingą, taip pat daug naudingos medžiagos jau dabar galite rasti „Youtube“ ar „Coursera“ platformose.
Kad internetinė parduotuvė tinkamai funkcionuotų ir jos valdymui neprireiktų daug resursų, patogu ją susieti su kitomis sistemomis, kurias naudojate savo versle. Svarbu, kad prekių likučiai parduotuvėje atitiktų jūsų realiai turimą prekių kiekį, todėl pravers parduotuvę susieti su sandėlio valdymo bei buhalterine sistemomis. Mūsų parengtos internetinės parduotuvės palaiko daugelį buhalterinių sistemų: „Rivilė“, „Agnum“, „Optimum“, „Monet.lt“, „B1“, „Pragma“, „Navision“, „Finvalda“, „Directo“, „Butenta“, „Euroskaita“.
Jeigu domina galimybė savo parduotuvę susieti su kitomis prekyvietėmis, galime pasiūlyti integraciją su populiariausiomis lietuviškomis internetinėmis parduotuvėmis, tokiomis kaip pigu.lt, varle.lt, merxu.com ar „Facebook“ „Marketplace“ bei kitomis sistemomis.
Klientų ratas, kuriam prireikia mūsų pagalbos – gana platus, tad profesionaliai konsultuoti ir padėti galime bet kokio pobūdžio verslui ar hobiui. Parduotuvę pritaikysime pagal jus ir jūsų poreikius. Vienaip atrodys internetinė rūbų parduotuvė, kitaip – internetinė kosmetikos parduotuvė ar internetinė maisto parduotuvė. Kiekviena parduotuvė turi ir savo tikslinių klientų ratą, tad kartu sieksime atrasti, kas labiausiai tiktų būtent jūsų auditorijai.