Internetine, ar elektronine, prekyba užsiimti gali kiekvienas

Paskelbtas: 2021-08-01
Internetine, ar elektronine, prekyba užsiimti gali kiekvienas

Norėtumėte pradėti savo verslą, bet nežinote, nuo ko pradėti internetinę prekybą? Internetinės parduotuvės sukūrimas bus vienas iš paprasčiausių etapų, kurį pasieksite jau gerokai įpusėję savo verslo kūrimo procesą.

Pirmiausia, reikės gerai ištyrinėti rinką ir įsitikinti, kad joje yra poreikis jūsų produktams ar paslaugoms, išsigryninti tikslinę auditoriją, apžvelgti konkurentus ir galimas išlaidas. Tuomet susikursite prekės ženklą arba kitaip – uždėsite vardą savo naujai veiklai, pasirinksite tinkamiausią verslo modelį, pasiruošite reikiamus dokumentus ir savo verslą įteisinsite. Tik tuomet galima pradėti ruoštis užsiimti elektronine prekyba ir kurti savo internetinę parduotuvę. Šioje vietoje geriausia kreiptis į specialistus, kad vėliau netektų ilgai vargti ieškant atsakymų, kodėl klientai neranda jūsų internetinės parduotuvės.

Padedame vykdyti elektroninę prekybą Lietuvoje ir užsienyje

Kurti ir plėtoti internetinę prekybą Lietuvoje bei užsienyje padedame jau beveik 15 metų – buvome pirmieji rinkai pasiūlę el. parduotuvės nuomą.

  • Mūsų paslaugomis pasinaudojo beveik 8 tūkst. klientų
  • Bendrą klientų apyvartą padidinome daugiau nei 130 mln. eurų
  • Mūsų sistema padėjo apdoroti daugiau nei 842 tūkst. užsakymų
  • Vieno iš mūsų klientų rekordas – net 1153 gauti užsakymai per 1 dieną
  • Vidutinis atsakymo laikas į klientų klausimus, pateiktus pagalbos tarnyboje, yra vos 27 min.

Turėdami didelį klientų ratą pasiekėme puikaus rezultato – sistemą ištobulinome taip, kad klientui nereikia rūpintis svetainės kokybe, techniniu optimizavimu paieškos sistemoms, papildomais funkcionalumais.

Nuo ko pradėti internetinę prekybą?

Priėję internetinės parduotuvės kūrimo etapą ir svarstydami, kaip geriausiai pradėti elektroninę prekybą, galite sau pirmiausia pabandyti atsakyti į klausimą, ar norite išsitestuoti savo produktą rinkoje. Tuomet pradėti galima nuo elektroninės parduotuvės nuomos, taip pradžioje sutaupysite, o vėliau, prireikus, tą pačią svetainę galėsite ir įsigyti.

Internete dažnai apsiperkantys klientai – reiklūs, todėl jei norite, kad apsilankymas jūsų parduotuvėje paliktų gerą įspūdį, svarbios net smulkiausios detalės. Dalinamės keletu patarimų.

  • Nors visi verslai nori susirinkti savo klientų duomenų bazę, būtinai kaip alternatyvą pasiūlykite pirkimą be registracijos.
  • Automatiškai užpildykite pašto kodo laukelį pagal įvestą adresą – tai nesudėtinga, tačiau dažnai pamirštama funkcija, kuri maloniai nuteikia klientus.
  • Vis daugiau apsipirkimų atliekama telefonu, todėl mobiliems įrenginiams skirta svetainės versija – jau privaloma.
  • Įdiekite siuntų sekimo modulį, leidžiantį klientui žinoti, kur yra jo siunta.

Ypač svarbu pažinti savo klientus, kad galėtumėte geriau atliepti jų poreikius ir paieškose internete atsidurtumėte aukščiau už savo konkurentus. Tai padaryti padės gera integracija su paieškos sistemomis (SEO), vėliau – klientų elgesio parduotuvėje nagrinėjimas pasitelkiant „Google Analytics“ ar kitas analitines programas. Daugybė būtiniausių funkcijų mūsų siūlomoje verskis.lt platformoje – jau įdiegtos iškart, tad internetinės prekybos startas būna gerokai lengvesnis.

Kokių dokumentų reikia internetinei prekybai vykdyti?

Būtini elektroninės prekybos dokumentai – elektroninės parduotuvės taisyklės ir privatumo politika. Pagal įstatymus, jie privalo būti patalpinti parduotuvėje, taip pat juos turėsite pateikti mokėjimo paslaugų teikėjams, norėdami įsidiegti mokėjimų sąsają. Trumpai apie šiuos du dokumentus, dalinamės tik dalimi svarbiausių reikalavimų.

Taisyklės

Elektroninės parduotuvės taisyklės turi nustatyti, kaip pirkėjas gali nusipirkti prekes ar paslaugas, kaip jūsų internetinėje prekyboje vykdomas grąžinimas ir pan. Dažniausiai el. parduotuvės yra skirtos vartotojams, todėl pagal Civilinio kodekso reikalavimus turi būti ir ši informacija:

  • pardavėjo – juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, buveinės ar gyvenamosios vietos adresas, kontaktiniai duomenys, tarp jų elektroninio pašto adresas;
  • apmokėjimo, pristatymo, sutarties vykdymo tvarka;
  • teisė atsisakyti sutarties ir grąžinti prekes (14 dienų taisyklė) bei jos įgyvendinimo tvarka, atvejai, kai grąžinimas negalimas;
  • prekės garantija, vartotojų teisės jūsų internetinėje prekyboje.

Privatumo politika

Pagrindinis tikslas – informuoti asmenis, kurių asmens duomenis tvarkote, apie jūsų atliekamą duomenų tvarkymą, ir įvykdyti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) numatytą informavimo pareigą. Patikimas būdas susikurti šiuos dokumentus pagal teisės aktų reikalavimus, jūsų poreikius ir nepažeidžiant kitų asmenų teisių – „Glimstedt dokas“ Šio įrankio pagalba internetu greitai ir už nedidelę kainą galima susikurti savo veiklai pritaikytas elektroninės parduotuvės taisykles ir privatumo politiką.

Internetinė prekyba ir mokesčiai – kokie jie?

Išsinuomoti arba įsigyti el. parduotuvę savo verslui gali bet kuris asmuo, o valstybei mokami mokesčiai priklauso nuo to, kaip įforminama veikla. Palyginkime du populiaresnius būdus, kuriuos renkasi laisvai samdomi darbuotojai arba verslo naujokai, nenorintys iškart steigti įmonės. Jų pagrindinis skirtumas – vienu atveju galima vykdyti bet kokią įstatymų nedraudžiamą veiklą, išskyrus veiklą, kurią galima vykdyti tik sudarius darbo sutartį ar įsteigus įmonę, kitu – veiklų sąrašas yra ribotas (pateiktas VMI svetainėje).

Internetinė prekyba su verslo liudijimu

Pateikus prašymą, liudijimas išduodamas ne vėliau kaip per 4 darbo dienas. Jo galiojimo trukmė turės būti iš anksto nurodoma prašyme, yra numatyti maksimalūs ir minimalūs terminai, pavyzdžiui, minimali prekybai – 1 diena, paslaugoms bei gamybai – 5 pasirinktos dienos. Verslo liudijimą galima pratęsti, kadangi maksimalus galimas iš anksto numatytas terminas – tik vieneri kalendoriniai metai. Mokesčiai – fiksuoti, skaičiuojami už dienas, kuriomis veikla vykdoma, taip pat yra apribojimai pagal verslo liudijimą gaunamoms pajamoms. Veikloje kartu su jumis gali dalyvauti tik vienas iš šių šeimos narių: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas (rūpintojas).

Internetinė prekyba su individualios veiklos pažyma

Veiklą galima pradėti vykdyti iškart, nuo teisingai užpildyto prašymo pateikimo dienos. Pažyma galiojimo laiko neturi, ji išduodama neribotam terminui. Jeigu matote, kad versle prireiks pagalbos, dirbdami pagal pažymą galite įdarbinti kitus asmenis, taip pat veikloje gali dalyvauti paslaugas pagal paslaugų sutartį teikiantys asmenys ar apskritai veikti keli asmenys, sudarę jungtinės veiklos (partnerystės sutartį).