Nuorodų peradresavimas

Taigi dabartinis Jūsų puslapis https://www.jusu-domenas.lt/ bus paleistas ant kitos sistemos, tuo pačiu https://www.jusu-domenas.lt/ arba kitu https://www.naujas-domenas.lt/ nauju domenu. Ir kad neprarasti SEO rezultatų galima nustatyti nuorodų nukreipimus, kad jeigu google paieškose gautas rezultas nukreiptų į naują puslapį. 
Pvz: google paieškos rezultatas seno puslapio https://www.jusu-domenas.lt/irankiai/ kategoriją, o naujoje sistemoje tokia pati kategoriją turi nuorodą https://www.jusu-domenas.lt/katalogas/irankiai/ Tuomet galima nustatyti el. parduotuvėje nuorodų peradresavimą iš /irankiai -> /katalogas/irankiai
 
Apie nuorodų peradresavimą el. parudotuvė nustatymuose skaitykite pagalbos puslapyje /pagalba/nuorodu-peradresavimas 
 

Toliau surašysiu visą informaciją eilės tvarka, kas susiję su nuorodų peradresavimu.

1. Prisijungiate prie savo Google Analytics ir pasirenkate Landing Pages:

2. Tuomet pasirinkite 250 eilučiū:

  • ir eksportuokite Excel failą:

3. Excel failę skirtuke "Dataset1" bus pirmame stulpelyje nuorodos - jas iškopijuojate į naują Excel failą į stulpelį A ir dešiniame stulpelyje B parašote nuorodos atitikmenį naujoje sistemoje. Pavyzdžiui, buvo /sena-nuoroda,  o dabar ji bus /nauja-nuoroda.

Svarbi pastaba: gali būti, kad /sena-nuoroda yra gera ir ji egzistuoja naujoje sistemoje, tad prieš nukreipimo darymą reikia patikrinti, koks rezultatas yra https://www.jusu-parduotuve.lt/sena-nuoroda - jeigu grąžina "puslapio nepavyko rasti" tada valio, rašome dešiniame stulpelyje atitikmenį naujai sistemai.

Taip tikrai reikėtų pereiti visą meniu, kurio nebėra jau, kad ir einant "rankom" per seną tinklalapį ir kiekvienam meniu punktui duoti naują atitikmenį [teoriškai - jie irgi turėtų būti šiame excelyje].

Pvz meniu punktas dabar yra https://www.jusu-parduotuve.lt/kateriai-ir-motorines-jachtos/turimi-kateriai 
tai kairiame stulpelyje reikšmė bus /kateriai-ir-motorines-jachtos/turimi-kateriai,  o dešinėje naujos sistemos turimų katerių nuoroda pvz https://jusu-parduotuve.lt/turimi-kateriai. Jeigu visiško atitikmens nėra - tiesiog pateikiame kitą nuorodą, kur nukreipti vartotoją, kad turinys jam būtų maksimaliai panašus ir atitiktų jo lūkestį.

 

Nes nebūtinai bus 1:1 atitikmuo, tik kita nuoroda.
 
4. Tobulumui siekti dar gerai būtų puslapio detales paimti iš Google Search Console įrankio - t.y. ką gerai yra suindeksavęs google, bet nebūtinai tai bus top lankomi puslapiai. Kaip ten tai rasti -
Žiūrint pagal clicks'us duomenys beveik sutaps su Google Analytics ataskaita, todėl nėra itin didelio poreikio pagal tai filtruoti.
 
Toliau nustatytus nukreipimus el. parduotuvėje galite naudojant šią instrukciją: /pagalba/nuorodu-peradresavimas