Ar man reikia el. parduotuvės taisyklių ir privatumo politikos?

Klausimai - atsakymai apie el. parduotuvų nuomą

Elektroninės parduotuvės taisyklės ir privatumo politika

Elektroninės parduotuvės taisyklės ir privatumo politika yra būtini elektroninės parduotuvės dokumentai. Jie privalo būti patalpinti elektroninėje parduotuvėje pagal įstatymų reikalavimus, juos taip pat turėsite pateikti mokėjimo paslaugų teikėjams, norėdami įsidiegti mokėjimų sąsają. Toliau pateikiame pagrindinę informaciją apie tai, kas šiuose dokumentuose turi būti, ir patarimus, kaip juos susikurti.

Taisyklės

Elektroninės parduotuvės taisyklės turi nustatyti, kaip pirkėjas gali nusipirkti prekes ar paslaugas, ar jis gali ar ne grąžinti įsigytas prekes, kaip tai gali padaryti, ir pan. Dažniausiai elektroninės parduotuvės yra skirtos vartotojams, todėl jų taisyklėse pagal Civilinio kodekso reikalavimus turi būti ši informacija:

 • pardavėjo – juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, buveinės ar gyvenamosios vietos adresas, kontaktiniai duomenys, tarp jų elektroninio pašto adresas;
 • apmokėjimo, pristatymo, sutarties vykdymo tvarka;
 • teisė atsisakyti sutarties ir grąžinti prekes (14 dienų taisyklė) bei jos įgyvendinimo tvarka, atvejai, kai grąžinimas negalimas;
 • prekės garantija, pirkėjo teisės.

Nurodytas informacijos sąrašas nėra baigtinis, čia nurodyta tik pagrindinė informacija. Visos informacijos sąrašą galima rasti Civilinio kodekso 6.228(6) straipsnyje, taip pat atskirais atvejais reikėtų žiūrėti ir kitus teisės aktus, priklausomai nuo prekių ar paslaugų rūšies, veiklos specifikos.

Privatumo politika

Pagrindinis Privatumo politikos tikslas yra informuoti asmenis, kurių asmens duomenis tvarkote, apie jūsų atliekamą duomenų tvarkymą ir įvykdyti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) numatytą informavimo pareigą. Privatumo politikoje turi būti nurodoma BDAR 13 ir 14 straipsniuose numatyta informacija, tarp kurių:

 • Duomenų valdytojo ir, jeigu taikoma, jo atstovo tapatybė ir kontaktiniai duomenys, duomenų apsaugos pareigūno, jeigu taikoma, kontaktiniai duomenys;
 • Duomenų tvarkymo tikslai ir teisinis pagrindas;
 • Asmens duomenų gavėjai arba jų kategorijos;
 • Asmens duomenų saugojimo laikotarpis;
 • Informacija apie duomenų subjektų teises.

Šis sąrašas nėra baigtinis, čia nurodyta tik pagrindinė informacija. Plačiau apie informaciją, kurią reikia pateikti Privatumo politikoje, galima paskaityti čia.

Kaip šiuos dokumentus pasirengti ar iš kur juos gauti?

Rekomenduojame nekopijuoti iš kitos elektroninės parduotuvės, kadangi padarytumėte bent dvi klaidas:

 • Pirma, kopijuodami, pažeistumėte asmens, kuris tą dokumentą kūrė, autorių teises. Kopijuojant be autoriaus leidimo, kaip ir kito kūrinio atveju, yra pažeidžiamos autoriaus teisės. Taigi taip darant, galima sulaukti reikalavimo nutraukti neteisėtus veiksmus, o gal ir padengti nuostolius.
 • Antra, „pasiskolinęs“ dokumentą, asmuo negali būti tikras, kad tas dokumentas tiks būtent jam, ir ar jis bendrai yra teisingas (gal konkurentas jį parašė neteisingai, o gal taip pat „pasiskolino“?).

El. parduotuvės taisyklės ir privatumo politika bus tinkamos tik tada, jeigu atitiks faktinę situaciją, bus pritaikytos konkrečiam verslui. Tai nereiškia, kad jos turi būti labai sudėtingos, priešingai – jos gali būti parašytos labai paprastai, tačiau turi atitikti konkrečią situaciją ir verslo modelį.

Patikimas būdas susikurti šiuos dokumentus pagal teisės aktų reikalavimus, jūsų poreikius ir nepažeidžiant kitų asmenų teisių – Glimstedt dokas. Šio įrankio pagalba internetu, greitai ir už nedidelę kainą galima susikurti savo veiklai pritaikytas elektroninės parduotuvės taisykles arba, vietoje vieno dokumento, du atskirus dokumentus: elektroninės parduotuvės prekių pirkimo taisykles ir prekių grąžinimo taisykles, o taip pat privatumo politiką. Netrukus bus galimybė susikurti ir specialias taisykles, skirtas prekybai skaitmeniniu turiniu (pavyzdžiui, e-knygos, nuotoliniai mokymai ir pan.).

Daugiau informacijos apie slapukų tvarkymą rasite čia. Taip pat naudinga susipažinti su informacija apie kokybiškų prekių grąžinimą.

Šią mokomosios medžiagos skiltį parengė advokatų kontora Glimstedt. Ši informacija yra bendro informacinio pobūdžio ir neturėtų būti laikoma teisine konsultacija. Jeigu turite teisinių klausimų, rekomenduojame kreiptis individualios teisinės konsultacijos.

Išbandykite verskis.lt 30 dienų nemokamai jau šiandien