Kaip išsirinkti elektroninės parduotuvės kūrimo partnerį?

Klausimai - atsakymai apie el. parduotuvų nuomą

Kaip tinkamai išsirinkti el. parduotuvės kūrimo partnerį?

Kodėl verta naudotis verskis.lt paslaugomis, o ne kurti savo individualų sprendimą?

Iš pradžių apžvelgsime tipinę situaciją kam reikia pasiruošti dar prieš apsisprendžiant ar kurti savo unikalų projektą ar pasinaudoti profesionalia paslauga ir jau sukurtą produktą nuomotis arba įsigyti:

 • Ar esate patyrę el. komercijoje? Suformuluosite tikslius poreikius ir galėsite tinkamai argumentuoti kodėl reikia BŪTENT taip ir ne kitaip?
 • Ar vystytojas bus patyręs el. komercijoje ir žinos, patars bei argumentuotai ginčys Jūsų idėjas?
 • Ar sugebėsite tinkamai įvertinti atliktą darbą? Ne tik vizualiai, bet ir iš techninės pusės?
 • Ar gerai išmanote vartotojo sąsajas (angl. UI - user interface), naudojimosi patogumą (angl. usability), vartotojų patirtį (angl. UX - user experience) ir mokėsite sukontroliuoti tinkamą jų įvykdymą el. parduotuvės dizaino kūrimo metu?
 • Ar esate paieškos sistemų optimizavimo žinovas (angl. SEO) ir galėsite tinkamai bei profesionaliai įvertinti techninės dalies ekspertizę? Sukontroliuosite tinkamą nuorodų žemėlapių (angl. sitemap) kūrimą, mikroformatus, "rich data", greitaveikos rodiklius ir kitus parametrus kas rūpi paieškos sistemoms?
 • Ar suformuluosite tokius uždavinius programuotojams, kaip kad XML bylos Google Ads dinaminiam remarketingui bei Facebook Pixel dinaminiam remarketingui?
 • Ar augant pardavimams galėsite tinkamai automatizuoti procesus? Integruoti automatizuotą likučių bei kainų naujinimą el. parduotuvėje, buhalteriją automatiniam užsakymų duomenų perdavimui, kurjerių tarnybas automatizuotam lipdukų bei manifestų ruošimui?
 • Kokią atliktų darbų garantiją gausite? Kas bus vėliau? Ar išvis prisišauksite tą žmogų ar įmonę?
 • Ar sukontroliuosite projekto realizacijos terminą ir pasekmės už vėlavimą, nes vėlavimai individualiuose projektuose "yra normalu", o vietoje žadamų 3 mėnesių vystymui prireikia 8.
 • Ar vystytojas bus pajėgus protingo termino ribose realizuoti naujus Jūsų poreikius?
 • Ar visada turėsite kontaktą su vystytoju, kuriam galėsite paskambinti ir pakalbėti apie projekto vystymą? Ar turės patirties ir kompetencijos ne tik klausyti ko norite Jūs, bet ir patarti ką reikia daryti norint gauti ne 40 užsakymų per dieną, o 70?

Tai yra baziniai klausimai, į kuriuos turite žinoti atsakymus bei kontroliuoti situaciją, anaip... visi žinome kas tada įvyksta - nieko gero. Prarandami pinigai, konkurentams atiduodate savo užsakymus.

Tipiškai, samdant pavienį žmogų individualaus projekto kūrimui rezultatas atrodo šitaip - "padariau kaip pavyko, šiandien užsakovas laimingas, gavau pinigus, pasiplaunu". Vėliau jo surasti neįmanoma. Telefonu neatsiliepiama, el. paštu irgi neatrašo. Pažįstama situacija?
Be abejo gali būti ir atvirkščiai, tačiau tikimybė tikriausiai bus tik 10%.

Samdant įmonę, tikimybė, jog projektas bus atliktas kokybiškai daug didesnė, tačiau visada tenka balansuoti ties ribotu biudžetu ir projekto kokybe. Įmonės darbuotojams, kurie dirba prie Jūsų projekto, dažnai yra neįdomi Jūsų sėkmė ir nuolatinis projekto vystymas, nes tipinė web-agentūra = "kepykla". Šiandien užbaigia vieną projektą, rytoj skuba prie kito, nes laikas bėga, o biudžetai fiksuoti.

Kitais žodžiais, esminė problema kuriant individualų projektą už fiksuotą biudžetą yra paprasta - per maksimaliai trumpą laiką padaryti maksimaliai gerą rezultatą. Tačiau viso to tikslas yra padaryti taip, kad užsakovas liktų patenkintas, o kadangi jis neišmano techninių detalių tai ir negalės tinkamai įvertinti bei reikalauti svarbių smulkmenų, kuriose ir slypi visas gėris!

Be abejo, kas aprašyta aukščiau nėra 100% scenarijus kaip Jums gali nutikti, yra daug sėkmingų istorijų dirbant su pavieniais žmonėmis ar nedidelėmis įmonėmis, tačiau svarbu nepamiršti kaip tinkamai apsisaugoti nuo blogojo scenarijaus. Yra tokia frazė - "jeigu galva ir rankos auga iš teisingos vietos tai ir projektas pasiseks".

Kaip gi tada elgtis? Kaip sėkmingai pradėti el. prekybą ir užsiimti verslu, o ne nuolat stuksenti per galvą vystytojams nes jie nedirba?

Idealus paveikslas atrodo taip - užsakovas užsiima verslu, o IT projekto vystytojas vykdo užsakovo verslo uždavinius ir nuolatos siekia geresnių konversijos rodiklių, didesnės vidutinio čekio vertės.

Verskis.lt rinkoje jau 11 metų vysto ir diegia el. parduotuves. Per šį laiką matėme virš 1 000 sėkmingų pradžių, tačiau matėme ir šimtus liūdnų pabaigų. Žinome ką reikia, o ko nereikia daryti el. verslo pradžioje bei jo vystyme.

Kuo galime pasigirti per šį laiką:

 • Pradėjome veiklą 2008 metais ir buvome pirmieji kas pasiūlė el. parduotuvės nuomą rinkoje;
 • virš 6000 klientų pasinaudojo mūsų paslaugomis;
 • Sugeneruojame 80000+ užsakymų kiekvieną mėnesį;
 • 120M €+ verte kasmet didiname klientų verslų apyvartą su mūsų patirtimi;
 • Vieno iš mūsų kliento rekordas yra net 1153 gautų užsakymų per 1 dieną;

Per šį laiką, turint labai didelį klientų ratą pasiekėme tobulo rezultato - sistemą ištobulinome taip, kad klientui nereikia rūpintis jos kokybe, techniniu jos optimizavimu paieškos sistemoms, papildomais jos funkcionalumais. Į teiginius "mums reikia tokio tai poreikio sprendimo" klientas dažniausiai gauna teigiamą atsakymą, jog toks modulis jau yra sistemoje.

Verskis.lt yra ilgalaikis projektas, kuris yra nuolatos vystomas. Profesionalų komanda rūpinasi jo funkcionalumu, žengia koja kojon su rinka. Labai dažnai esame pirmieji rinkoje darantys tam tikrus dalykus ir mums tai patinka. Kas patinka? Mūsų klientai yra pirmieji kurie tą funkcionalumą bei galimybes įgauna. Tai padeda jiems daugiau uždirbti. Natūralu, kad kuo mūsų klientams geriau sekasi ir uždirba daugiau - tuo daugiau uždirbame ir mes vystydami jų projektus.

Besirenkant nuomos ar įsigijimo partnerį iš jau paruoštų darbui sprendimų atsižvelkite į kelis esminius dalykus:

 • darbo patirtis el. komercijos sferoje metais;
 • darbo patirtis Jus dominančioje rinkoje, pvz. Lietuvoje - užsienietiški produktai dažnai neturi reikiamų lokalių integracijų;
 • atsiliepimai apie įmonę - paskambinkite 3-5 klientams kurie naudojasi jų paslaugomis ir paklauskite kaip jiems sekasi dirbti su ta įmone;
 • atliktų darbų kokybė, grafinis sprendimas, naudojimosi patogumas - itin svarbu!;
 • ar galima individualiai Jums atlikti kažkuriuos darbus, pvz. papildomus programavimo darbus;
 • ar galima įmonei paskambinti ir pabendrauti su jais užduodant klausimus.

Kainą palikite paskutiniam momentui. Galu gale visos el. parduotuvių nuomos kainuoja tikrai mažai, o blogo produkto atveju Jūsų nuostoliai bus dešimteriopi. Nesivaikykite mažiausios kainos, nes maža kaina tipiškai susieta su bloga kokybę. Vienas iš pavyzdžių kaip tai pasireiškia - nėra resursų samdyti kompetentingų programuotojų ir kenčia produkto kokybė, vadybininkams neįmanoma prisiskambinti ir net el.paštu atsako vos per kelias dienas.
Kaip dirbame mes - 99% jog atsiliepsime iškart ir 100% kad perskambinsime Jums kai tik tai bus įmanoma (pvz., Jūsų skambučio metu buvome susitikime arba kalbėjome kita linija) - taigi, mes būtinai perskambiname, o šios elementarios funkcijos dauguma mūsų konkurentų neatlieka.

Reziumuojant viską kas parašyta aukščiau - verskis.lt verta rinktis kai norite patikimo partnerio ne tik projektui sukurti bet ir jį sėkmingai vystyti ateityje.

Išbandykite verskis.lt 30 dienų nemokamai jau šiandien