Kuo skiriasi pigūs, brangūs ir nemokami (open source) sprendimai?

Klausimai - atsakymai apie el. parduotuvų nuomą

Kuo skiriasi pigūs, brangūs ir nemokami (open source) sprendimai?

Brangūs sprendimai

Dauguma supranta, kad pirkti kokybišką internetinės parduotuvės sprendimą yra ganėtinai brangus malonumas. Į kainą dažniausiai įeina: internetinės parduotuvės prototipo kūrimas, individualaus dizaino kūrimas, turinio valdymo sistema (TVS), papildomų modulių (jei tokių reikia) programavimas ir diegimas. Sakykime, Jūs įsigijote brangų el. parduotuvės sprendimą ir esate patenkinti savo pasirinkimu.

Trumpalaikėje perspektyvoje viskas yra gerai, tačiau, kas gali būti tikras, kad po metų tas sprendimas nepasens technologiškai ir morališkai? Kas nutiks, jei po pusės metų Jums prireiks papildomų funkcijų ir modulių, pavyzdžiui, sąsajos su nauja mokėjimo sistema, transporto sistema, apskaitos sistema, naujo tiekėjo duomenų baze ir pan.? Kas nutiks, jei nuspręsite, jog reikėtų pasikeisti dizainą ar jo elementus, įtraukti naujų idėjų? Kiek kainuos papildyti nusipirktą sprendimą ir ar tai išvis bus įmanoma, ar reikės ieškot naujo sprendimo?

Tikiuosi supratote pagrindinį principą ir įvertinote jį racionaliai finansiniu atžvilgiu. Šioje vietoje ir išryškėja nuomos privalumai! Nuomojantis Verskis.lt el. parduotuvę, Jūs nemokamai gausite numatytus sistemos atnaujinimus (reikės mokėti tik už sistemos atnaujinimą, bet ne už joje esančius naujus modulius). Verskis.lt TVS yra Lietuvoje sukurtas ir vystomas sprendimas, todėl mūsų programuotojai gali nesunkiai įgyvendinti Jūsų numatomus patobulinimus, specialius pageidavimus sistemos funkcionalumui, ir yra suinteresuoti tai padaryti už teisingą kainą, nes Jūs esate mūsų nuolatinis, o ne laikinas klientas.


Pigūs sprendimai

Šiais laikais visi kreipia dėmesį į kainą, tačiau dažniausiai ne visi domisi, kodėl atsiranda kainų skirtumai iš pirmo žvilgsnio analogiškiems produktams? Taip yra todėl, kad el. parduotuvės atveju išvaizda dažnai būna apgaulinga. Kaip palyginimą, galima pateikti neskanų arba apgedusį saldainį, suvyniotą į labai gražų blizgantį popieriuką ir parduodamą už mažą kainą. Pirkti saldainį suvilioja graži pakuotė ir maža kaina, tačiau nusipirkęs ir paragavęs jautiesi apgautas. Šiuo atveju internetinės parduotuvės stuburas ir smegenys (TVS) yra saldainis, o pateikta išvaizda (dizainas) – saldainio popieriukas. Lėta, nefunkcionali, nelanksti (sunkiai modifikuojama, tobulinama) sudėtinga TVS – pirmas pigumo požymis. 

Pigūs sprendimai dažniausiai nėra pačių pardavėjų sukurtas produktas, tad viskas dar sudėtingiau, nes norint kažką pakeisti ar patobulinti, pardavėjai atsisako arba nustato didelę kainą ir ilgą terminą, kad klientas persigalvotų. Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad el. parduotuvės valdymo sistema būtų lanksti ir ją visada būtų galima nesudėtingai ir be didelių pastangų atnaujinti pagal Jūsų norimus poreikius. Kitaip tariant, pirkdami brangų sprendimą, Jūs kuriam laikui gaunate kokybišką produktą, tačiau neaišku, ar el. sprendimas su laiku nepasens. Perkant pigų - kokybė nėra iškart garantuojama, o ilgainiui tampa neaišku, kiek kainuos patobulinimai, pakeitimai ir t.t. Tuo tarpu nuomodami sprendimą, Jūs galite dėl to nesirūpinti.


Atviro kodo programinė įranga – gerai ar blogai?

Atviro kodo programinė įranga dažniausiai yra nemokama, ją įdiegti ganėtinai nesunku, todėl toks sprendimas kainuoja nedaug. Problemų atsiranda tada, kai norima išplėsti funkcionalumą, įdiegti papildomą modulį, pvz. mokėjimo sistemą, arba nestandartinį programinį sprendimą kaip vartotojo SMS žinučių fiksavimas ir pan. Esmė yra ta, kad atvirą kodą rašo tūkstančiai programuotojų, todėl kartais TVS sunkiai pasiduoda elementarioms modifikacijoms. Būna atvejų, kai norint padaryti nedidelį pakeitimą reikia kelių dienų darbo.

Kitaip sakant, jei Jums tinka atviro kodo sprendimas toks, koks jis yra, viskas gerai, tačiau, jei galvojate, jog prireiks kažką pakeisti ar patobulinti, pirmiausia sužinokite, kiek tai kainuoja ir kas Jums prireikus jį atnaujins? Vėlgi galvokite apie ateitį, kad nenutiktų taip, jog tai, kas šiandien kainuoja nedaug, po pusmečio gali kainuoti tiek, kiek kainuotų brangus sprendimas įsigijus šiandien.

Šiuo atveju – Verskis.lt yra mūsų įmonės sukurta ir vystoma el. parduotuvės valdymo sistema, kuri nuolat atnaujinama ir tobulinama bei plečiamas sistemos funkcionalumas. Mes galime tiksliai atsakyti, ką galima ir ko negalima padaryti, kiek tai kainuos ir kiek laiko užtruks. Dirbant su Verskis.lt, Jūsų pageidaujami papildomi sprendimai dažniausiai yra įgyvendinami per trumpą laiką ir už nedidelę kainą, ko negali pasiūlyti atviro kodo programų diegėjai. 

Taigi prieš pirkdami „už mažesnę kainą“, išsiaiškinkite, ar apskritai verta mokėti pinigus. Verskis.lt sprendimas nesensta, visada yra lankstus pakeitimams ir patobulinimams.

Kurį iš sprendimų bepasirinktumėte - būtina perskaityti paslaugų teikimo sąlygas, kad žinotumėte kaip Jus aptarnaus ir ką Jums žada paslaugų pardavėjas.

Linkime pasirinkti teisingai!

Išbandykite verskis.lt 30 dienų nemokamai jau šiandien