Nesinori į darbą? 5 idėjos, kaip susikurti darbo vietą namuose

Paskelbtas: 2022-01-08
Nesinori į darbą? 5 idėjos, kaip susikurti darbo vietą namuose

Dažnai žmonės pagalvoja, kad norėtųsi dirbti sau ir tapti nepriklausomu, tačiau atbaido baimė, kad susikurti darbo vietą yra nepaprastai brangu. Tačiau, ar tikrai?

Keletą metų pasaulį kausčius pandemijai, žmonės didelę laiko dalį buvo priversti leisti iš namų: dirbti, ilsėtis, kurti ir net pramogauti. Pandemijai slūgstant, grįžtant dirbti į biurus, dalis žmonių suprato, kad visgi dirbti iš namų ne taip ir blogai, tačiau ką daryti, jeigu darbdavys to nebeleidžia? Galite bandyti susikurti sau darbo vietą darbui iš namų ir dirbti tiek, kiek norite!

Dažnai žmonės pagalvoja, kad norėtųsi dirbti sau ir tapti nepriklausomu, tačiau atbaido baimė, kad susikurti darbo vietą yra nepaprastai brangu. Tačiau, ar tikrai? Kartais bėda slypi baimėje ir nepasitikėjime savo jėgomis.

Aptarkime keletą veiklų, kurioms įgyvendinti nereikės ypatingai daug pinigų, tačiau net ir dirbant iš namų jos gali atnešti nemenką pelną.

1. Prekyba internetu

Šiuo metu prekiauti internetu yra labai populiaru. Nors atrodo, kad elektroninių parduotuvių tikrai gausu, tačiau vietos šioje srityje dar yra.  Pradžia gali būti nelengva, nes jums reikės nuspręsti, kokio tipo prekes norėtumėte parduoti, susirasti tiekėjus, apgalvoti logistiką. Tuomet, žinoma, jums reikės susikurti elektroninę parduotuvę, susikurti logotipą, sugalvoti pavadinimą ir išsiaiškinti prekių siuntimo būdus ir kuo jie skiriasi.

Tai dar ne viskas. Kad verslas klostytųsi sėkmingai, jums reikės parodyti save potencialiems pirkėjams: įsilieti į rinką su reklama, viliojančiais pasiūlymais, būti matomiems socialiniuose tinkluose.

2. Gamyba ir pardavimas

Jei svetimos prekės ir jų pardavimas nevilioja, visada galite sukurti savo prekės ženklą. Mokate piešti, ar dirbti kompiuterinėmis programomis? Sukurkite piešinį ir užsiimkite spauda ant drabužių. Dabar nėra sunku rasti šias paslaugas teikiančias įmones, tad jūsų sukurti originalūs piešiniai, ar frazės, bus nesunkiai perkelti ant aprangos.

Jei piešti nesiseka, tačiau pasižymite kruopštumu ir kūryba, gaminkite papuošalus, namų apyvokos elementus, indus, žvakes, muilus, siūkite rūbus ar rankines. Juos galėsite pardavinėti savo sukurtoje elektroninei parduotuvėje, bei alternatyviose platformose kaip ebay, ar etsy.

3. Tinklaraštis ir laisvai samdomas rašytojas

Kuriant sau darbo vietą, reikėtų atsižvelgti į tai, kas šiuo metu yra svarbu, madinga, paklausu. Socialiniai tinklai pilni skelbimų, kuriuose ieškomi patyrę laisvai samdomi tekstų rašytojai. Jei gebate sklandžiai rašyti, būtent laisvai samdomo rašytojo darbas gali tapti jūsų verslu iš namų.

Pirmiausia surinkite geriausių savo darbų pavyzdžius, teigiamas rekomendacijas, susikurkite, ar išsinuomokite internetinį puslapį, kuriame kūrybiškai save pristatysite bei pateiksite informaciją apie paslaugas: kainas, puikiai jūsų gebėjimus atspindinčius darbus.

Šalia šios veiklos galite kurti tinklaraštį, kuriame edukuosite, patarsite, pasidalinsite savo žiniomis, pomėgiais ir taip sukursite pridėtinę savo internetinės svetainės vertę.

4. Kurkite prenumeratos dėžutes

Ar kada girdėjote apie prenumeratos dėžutes? Šiuo metu labai populiarios kosmetikos prenumeratos dėžutės. Tačiau į Lietuvą vis dar neatėjo knygų, ar kitokio tipo, prenumerata (rūbai, papuošalai, batai, namų apyvokos ar interjero daiktai).

Visų pirma turėtumėte pasitikrinti užsienio praktiką ir nuspręsti, kokias prekes patys norėtumėte pristatyti. Tuomet turėtumėte sukurti klausimyną prenumeruojantiems žmonėms, kad atlieptumėte jų poreikius, susikurti dėžutės dizainą, logotipą, elektroninę parduotuvę.

Tačiau šiame versle visas pastangas atpirks tai, kad turėsite ilgalaikių prenumeratorių, planuotą mėnesio biudžetą su pasipildančiais naujais užsakymais. O taip pat galite būti pirmieji arba vieni iš nedaugelio šalyje, užsiimantys tokia veikla.

5. Mokykite

Viena geriausių investicijų – į save. Jei daug mokėtės, domėjotės, tobulėjote ir neturite baimės viešai kalbėti, ar bendrauti su žmonėmis, esate savo srities profesionalas, galite imtis mokytojo amato.

Žinoma, galite tapti ir internetiniu moksleivių korepetitoriumi. Tačiau jei turite dabar taip trokštamų žinių apie socialines medijas, dizainą, viešąjį kalbėjimą, rinkodarą, psichologiją, web kūrimą, jūs tikrai galite rengti nuotolinius kursus, mokymus ar seminarus, suburti žmonių grupes, sukurti virtualius mokymų ciklus ir abonementus jiems. Toks verslas nereikalaus didelių investicijų, tereiks susikurti savo internetinę svetainę, įrašyti programą su geriausiomis savo žiniomis ir mokymais, o naudą pajusite tikrai greitai.