SEO pradžiamokslis: ką būtina žinoti pradedantiesiems

Paskelbtas: 2022-02-04
SEO pradžiamokslis: ką būtina žinoti pradedantiesiems

Net 64% organinio srauto į svetainę nukreipiama iš Google paieškų variklio ir tik apie 10% – iš socialinių medijų. Šiame gide sužinosi, kaip padidinti organinį srautą į savo tinklalapį.

Kas yra SEO?

Norint suprasti SEO (eng. Search Engine Optimization), reikia žinoti, kaip veikia paieškos varikliai. Pavyzdžiui, Google indeksuoja internetinius puslapius. Tai veikia, kaip telefonų knyga, tik elektroniniu formatu.

Atsiradus naujai el. parduotuvei, paieškos variklio "botai", nuskenavę turinį, ją indeksuoja, kad ji atsirastų paieškose. "Botai" geba suprasti kontekstualizuotą informaciją ir tinklalapį indeksuoja remdamiesi aktualumu, autoritetu ir pan.

SEO reikalingas tam, kad internetinė svetainė būtų optimizuota ir kiltų į kuo aukštesnes paieškos sistemų pozicijas. Paieškos varikliai indeksuoja vidinius puslapius, o ne svetainę apskritai, todėl optimizaciją reikia pradėti būtent nuo jų.

Kodėl SEO svarbu?

Įsivaizduok, kad Google paieškoje nori rasti tam tikrą informaciją. Suvedi užklausą į paieškos laukelį ir gauni rezultatus. Kas pirmiausia tave sudomins? Greičiausiai tik informacija pirmajame Google puslapyje. Todėl SEO reikalingas tam, kad tavo tinklalapis atsidurtų kuo aukščiau tarp paieškos variklių rezultatų.

Kaip optimizuoti el. parduotuvę?

  1. Atlik raktažodžių tyrimą ir naudok paieškomiausias frazes

SEO labai svarbūs raktiniai žodžiai, nes jie atskleidžia pagrindinę teksto mintį. Naudojant žodžius ar frazes, kurias vartotojai dažniausiai įveda į paieškos laukelį, galima padidinti organinį srautą į savo svetainę. Trumpi raktiniai žodžiai dažniausiai būna labai populiarūs, todėl gali būti sunku jų dėka iškelti svetainę. Ilgi raktažodžiai rečiau naudojami, tačiau jų pagalba atrandama tikslinė auditorija ir didinamas

 organinis srautas.

2. Panaudok raktinius žodžius visoje svetainėje

Idealu, jei tavo pasirinkti raktažodžiai yra:

  • Teksto pavadinime
  • URL nuorodoje
  • Pirmoje ir paskutinėje teksto pastraipoje
  • Natūraliai naudojami visame tekste
  • Paveikslėlių aprašyme

      Svarbu nepersistengti, nes tuomet bus atvirkštinis efektas. 

3. Naudok SEO nuorodas (angl. permalink)

Nuoroda, kuri matoma atidarius puslapį, turi būti neilga ir aiškiai parodyti apie ką jis yra. Puslapio nuoroda nekintanti, todėl nepatartina joje naudoti datų arba informacijos, kuri gali keistis.

El. parduotuvių puslapius ir jų turinį reikia nuolat atnaujinti. Įsidėmėk, kad senų puslapių ištrinti nereikia, užtenka tik „atšviežinti“ informaciją juose. Todėl nuorodą reikia iš karto gerai apgalvoti, kad vėliau nereikėtų jos keisti.

4. Turinyje naudok "nukreipimus"

Jei naujas tekstas susijęs su ankstesniu tekstu tavo svetainėje, panaudok nuorodą į jį. Tai ne tik padės SEO, bet ir skaitytojams, kurie galės atrasti daugiau informacijos.

5. Kurk aukštos vertės turinį, bet nepersistenk su raktažodžiais

Turinys turi įtraukti skaitytojus, todėl reikia, kad tekstas būtų išsamus. Daugiau žodžių nereiškia geresnės kokybės. Svarbiausia, kad tema būtų visapusiškai išnagrinėta. Rašyk aiškiai ir suprantamai, bei venk per daug raktažodžių. Paieškos varikliai atpažįsta bandymus apgauti, todėl per didelis raktinių žodžių naudojimas yra baudžiamas.

6. Optimizuok paveikslėlius

Paveikslėliai svarbūs, nes padeda geriau suprasti tekstą. Iš SEO pusės, jų aprašymas naudojant raktinius žodžius, padeda pakilti paieškos rezultatuose ir gali padidinti organinį srautą į svetainę.

verskis.lt el. parduotuvėse jau yra optimizuotas paveikslėlių pateikimas Google paieškos sistemai! 

7. El. parduotuvės krovimosi greitis

Tinklalapio užkrovimo greitis neįtikėtinai svarbus, nes tai vienas iš reitingavimo faktorių Google paieškos sistemoje. Užkrovimo greitis tiesiogiai susijęs su vartotojų patirtimi. Niekas nemėgsta ilgai laukti, todėl klientai prarandami, jei el. parduotuvė yra per lėta.

8. Nepamiršk mobiliosios versijos

Vis daugiau žmonių naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, todėl svetainė privalo būti jiems pritaikyta ir tinkamai suformatuota.

Visos verskis.lt el. parduotuvės jau yra pritaikytos mobiliems įrenginiams!

9. Atnaujink el. parduotuvę ir jos turinį

SEO auditą reguliariai atlik tam, kad žinotum, ką reikia atnaujinti. Informacija ir tendencijos nuolat keičiasi, pasenęs turinys smukdo el. parduotuvės pozicijas paieškose.

SEO niekada neleidžia ilsėtis, nes nuolat reikia kelti aktualią informaciją. Reklamuok savo tekstus, kad pasiektum daugiau vartotojų. Dalinkis jais socialiniuose tinkluose ir naujienlaiškiuose, bet nepamiršk pasinaudoti mokamos reklamos galimybėmis. Tai padės ne tik išlaikyti savo auditoriją bet ir ją nuolat plėsti.

Paspaudę šią nuorodą galite sužinoti daugiau informacijos apie verskis.lt platformos optimizavimą paieškos sistemoms.