Kaip tinkamai supakuoti siuntą?

Paskelbtas: 2022-10-27
Kaip tinkamai supakuoti siuntą?

Kaip tinkamai supakuoti siuntą, kad ji pasiektų adresatą nepriekaištingos būklės? Į šį klausimą padėjo atsakyti mūsų partneriai - Itella siuntų tarnybos specialistai.

Tas jausmas, kai... gauni sugadintą siuntą ????

Aplamdytas knygos viršelis, nudaužta puodelio ąselė ar sulaužyta muzikos kolonėlė – garantuoja blogą dieną. O jei siunčiamas indas su skysčiu, pavyzdžiui kvepalai, ar aštrūs daiktai (peiliai, ylos, žirklės), jie gali pažeisti ne tik asmeninę siuntą. Tokio pobūdžio siunčiami daiktai kelia pavojų ir terminalo darbuotojams bei šalia esančioms kitoms siuntoms.

Tačiau to galima išvengti ir apsaugoti net ir jautriausią siuntą, jei ji supakuojama teisingai ir rūpestingai. Todėl dalinamės patarimais, kurie leis supakuoti kiekvieną siuntą teisingai!

Į KĄ?

Vienos universalios taisyklės nėra, kiekvienos siuntos pakuotę galima planuoti individualiai. Bet patikimiausias būdas siųsti siuntas – supakuoti jas į gofruoto kartono dėžes. Jei dėžės jau buvo naudotos anksčiau, svarbu, kad ant jų nebūtų likę lipdukų iš ankstesnių siuntimų. Nors žmonės dažnai mėgsta siuntą tiesiog įdėti į maišelį, bet nei jie, nei įvairios plėvelės, popierius ar panašios medžiagos nėra tvirta išorine pakuote ir didina riziką, kad siunta gali būti apgadinta.

O KOKIO DYDŽIO?

Siunčiant siuntas – dydis svarbu. Per didelė siuntos pakuotė palieka daug laisvos vietos siuntai slidinėti, trankytis į šonus ir taip apsilamdyti ar susigadinti. Per maža siuntos pakuotė taip pat gali sukelti sunkumų, nes, jei siunta atsiveria, daiktas gali būti apgadintas arba net pasimesti.

AR UŽPILDYTI?

Jei įdėjus siunčiamą daiktą į dėžę joje dar lieka laisvos vietos, nebūtina pirkti naują dėžę. Tereikia užpildyti tuščią erdvę, kad neliktų laisvos vietos daiktui slidinėti ir gadintis. Didesnių siuntų atveju siūlome rinktis burbulinę plėvelę arba specialias granules laisvai vietai užpildyti, o mažesnių siuntų pakavime galite naudoti gofruotą kartoną ar popierių.

O JEI LABAI TRAPU?

Trapūs daiktai turėtų būti supakuoti į atskirą, dūžiams atsparią pakuotę, norint išvengti sąlyčio su kitais dėžėje esančiais daiktais, arba nuo kitų dėžių poveikio siuntai transportavimo metu. Idealiu atveju, trapius daiktus reikėtų pakuoti į 2-3 gofruoto kartono sluoksnius, kurie užtikrintų saugią siuntos kelionę.

Trapiems ar jautriems daiktams apsaugoti rekomenduojame naudoti papildomas, specialias vidinio pakavimo medžiagas (pavyzdžiui kampų apsaugas knygoms, ar paminkštinimus indams, užpildymo medžiagas kitoms jautrioms siuntoms ir pan.).

SKYSČIAI AR MILTELIAI?

Produktai su skystomis ar pusiau skystomis medžiagomis, turi būti supakuoti į hermetiškai sandarius indus. Jei yra tikimybė, jog skysčiai gali varvėti, papildomai produktus supakuokite į vakuuminį maišelį, kad nesušlaptų išorinė dėžė.

Skysčiai turi būti supakuoti į gofruoto kartono, plastikinę ar medinę dėžę, kuri būtų atspari dūžiams ir užtikrintų stabilumą pakuotės viduje. Dėžės vidus turi būti užpildytas skysčius sugeriančiomis medžiagomis dūžio ar skysčių išsiliejimo atveju.

Milteliniai produktai turi būti supakuoti į vakuuminį maišelį ar indą. Maišelis, dėžutė ar indas turi būti supakuoti į nedūžtančią išorinę pakuotę, o viduje turi būti pakankamai papildomų medžiagų, kad apsaugotų produktą nuo judėjimo.

O KĄ, JEI AŠTRU?

Pakuojant aštrius daiktus, svarbu atsižvelgti į kitų siuntų saugumą: pakavimo medžiagos turi būti pakankamai tvirtos, kad išlaikytų daiktus dėžės viduje ir neleistų jos perpjauti. Aštrūs kraštai turi būti padengti apsaugomis, pvz. plastikinė arba medinė apsauga.

SENOMS ETIKETĖMS - NE!

Naudoti jau anksčiau naudotas dėžes, jei jos vis dar geros būklės, yra puiki ir tvari idėja! Bet būtina įsitikinti, jog senos etiketės, kurios gali klaidinti, yra nuimtos ar paslėptos. Taigi seną lipduką arba nuplėškite, arba užspalvinkite jo brūkšninį kodą, kad kurjeris netyčia nenuskanuotų ne to lipduko.

SAUGIOMS SIUNTOMS - H TAISYKLĖ

Būkite tikri, jog siuntą sandariai užklijavote visose pusėse, o pristatymui svarbi informacija yra lengvai matoma. Norėdami siuntą užklijuoti teisingai, naudokite H taisyklę:

  • Centrinę jungtį užklijuokite per visą pakuotės ilgį;
  • Užklijuokite abu šoninius kraštus statmenai vidurinei juostai;
  • Pakartokite procesą iš abiejų pakuotės pusių.
  • Kai ant dėžės pasimatys iš lipnios juostos susidariusi H raidė, tuomet galite būti ramūs, kad siunta užklijuota saugiai ir teisingai.