PVM nustatymai

Jeigu nerasite reikiamos pagalbos - rašykite mums į pagalba@verskis.lt

PVM nustatymai

Kokybiškai peržiūrai naudokite 720pHD rėžimą

 

 

Ką daryti jeigu tampu PVM mokėtoju arba nebesu PVM mokėtojas?

Jeigu užėję į PVM nustatymus tiesiog nuimsite/uždėsite varnelę, kad nebesate/esate PVM mokėtojas, tai atitinkamai kainos per tą PVM dydį atitinkamai sumažės/padidės. Dėl šios priežasties labai svarbu atlikti žemiau paminėtus veiksmus, kad kainos persiskaičiuotų tinkamai.

  1. Norint, kad persiskaičiuotų visų prekių kainos prieš keičiant PVM nustatymus, per "Katalogas –> Prekių eksportas/importas", išsieksportuokite prekes. Tuomet susitvarkykite Jums reikiamus PVM nustatymus ("Nustatymai –> PVM nustatymai"). Galiausiai per "Katalogas –> Prekių eksportas/importas", suimportuokite anksčiau išsieksportuotus failus. Tokiu būdu masiškai persiskaičiuos visų prekių kainos.
  2. Taip pat reikia pertvarkyti pristatymo būdų kainodarą. "Pristatymas –> Pristatymo būdai", ištrinkite aktyvius pristatymo būdus. Juos susikurkite naujai. Tuomet per "Pristatymas –> Pristatymo kainodara" iš naujo susiveskite pristatymo kainodarą. Pristatymo būdą "Paštomatas" reikia ištrinti ir sukurti naujai.

PVM nustatymai

Sistema moka skaičiuoti PVM ir rodyti jį tiek faktūrose, tiek išankstinėse sąskaitose ir prie prekių. Jeigu esate PVM mokėtojas, būtinai pažymėkite varnele punktą “Ar skaičiuoti PVM?”. O jeigu nesate išjunkite. Galite kainas vesti be PVM, o klientams rodyti su PVM – tokiu atveju, jeigu dirbate su fiziniais asmenimis. Kartais, kada prekiauja įmonė įmonėms, rodomos kainos be PVM. Rekomenduojame įjungti prierašą, kuris klientui rodytų, kad kainos kataloge pateikiamos su PVM arba be PVM (“Rodyti su PVM” arba “be PVM prie kainų”).

Taip pat galima naudoti skirtingą PVM skaičiavimų tikslumą, rekomenduojama naudoti punktą –”Skaičiuoti nuo galutinės krepšelio sumos vertės”. Kai kurie klientai naudoja punktą Skaičiuoti prekės lygio tikslumu ir ją sumuoti, tačiau turėkite omenyje, kad gali nesutapti atimant PVM iš galutinės užsakymo sumos.

Taip pat galite naudoti net kelis PVM tarifus. Gali būti naudojamas nestandartinis PVM dydis.

“Nustatymai –> Pardavimo zonos”

Jeigu prekiaujate su užsieniu, galima naudoti ir taikyti kitus tarifus. Jeigu prekiaujate ES, tuomet PVM mokėtojui galite taikyti nulinį PVM dydį. (“Kitos ES šalys –> Taikomi PVM tarifai –> PVM mokėtojui taikomas 0% PVM dydis –> Privalomas administratoriaus kodo patikrinimas”).

Taip pat galima naudoti ir trečiųjų šalių PVM nustatymą (Fiziniams ir juridiniams asmenims taikomas 0% PVM dydis). Kai perkama iš trečiųjų šalių, automatiškai yra taikomas nulinis PVM dydis. Tokiu būdu, sąskaitose ir užsakyme bus pateiktas 0% PVM tarifas ir Jūsų pirkėjas galės naudotis šiais nustatymais.

Šių nustatymų nerekomenduotume keisti Lietuvai, o nustatyti tik ES ir trečiosioms šalims.

Neradote atsakymo? Parašykite mums!

Pvz: parduotuve.manoverskis.lt
Pvz: Petras Banauskas
Pvz: +37067472248
Pvz: info@imone.lt
pvz: Nerandu informacijos kaip naudotis dovanų kuponų modulių.

Pradžia
El. parduotuvės turinys
Prekių valdymas
Rinkodara
Dizaino šablonai
Vartotojai
Pristatymas
Užsakymai
Nustatymai
Trečiųjų šalių integracijos
El. parduotuvės SEO
Sąsajos
Bendra pagalba