Mokėjimo būdai

Jeigu nerasite reikiamos pagalbos - rašykite mums į pagalba@verskis.lt

Mokėjimo būdai

Čia bus vaizduojami Jūsų galimi atsiskaitymo būdai, kuriuos klientas galės pasirinkti atsiskaitymui už užsakymą.

Mokėjimo būdai skirstomi į dvi dalis - tie kurie reikalauja programinės integracijos su mokėjimo operatoriumi ir tie, kur programinė sąsaja nėra reikalinga (apie jų naudojimą informaciją rasite žemiau).

Dauguma el. parduotuvių naudoja automatizuotą pinigų surinkimą ir taip palengvina savo pirkėjams apmokėjimo procesą, padaro jį greitesnį, sklandesnį ir išvengia galimų klaidų. Automatizuotu būdų apmokėtas užsakymas automatiškai bus pažymėtas kaip "apmokėtas". Nustatymai > Mokėjimo sąsajos aktyvuokite reikiamą tarpininko sistemą ir tada Mokėjimo būdų sąraše matysite tos sąsajos aptarnaujamus būdus. Jeigu sąsaja nėra aktyvuota - jos aptarnaujamų mokėjimo būdų šiame sąraše nesimatys.

Čia galite valdyti visus galimus mokėjimo būdus. Turinys susideda iš 4 eilučių: mokėjimo būdo pavadinimas, sąsajos pavadinimas (kas aptarnauja šį būdą), pavadinimas kuris matomas klientui pirkimo metu, galimybė aktyvuoti arba deaktyvuoti mokėjimo būdą. Kuriai pardavimo zonai priklauso mokėjimo būdas nustatoma viduje, redaguojant mokėjimo būdo informaciją.

Klientui pateikus užsakymą, užsakymo gavimo padėkos langas susidaro iš 3 žinučių:

  1. Užsakymo pateikimo padėkos tekstas iš Turinys > Tekstai, laiškai, žinutės > Tekstai perkant pagal pasirinktą mokėjomo būdo tipą.
  2. Pasirinkto mokėjimo būdo laukelio "Informacija pateikus užsakymą"
  3. Pasirinkto pristatymo būdo laukelio "Informacija pateikus užsakymą"

Neautomatizuoti mokėjimo būdai

Mygtuku "Sukurti naują" galima sukurti vieną iš šių:

  • apmokėjimas pristačius
  • apmokėjimas atsiimant prekes vietoje
  • bankinis pavedimas
  • pagal kredito sutartį (būdas galimas ne visuose planuose)

Apmokėjimas pristačius - klientas apmokės už prekes pristatymo metu kurjeriui. Rekomenduojame tokį būdą siūlyti savo klientams, kadangi taip jie jausis saugesni, jeigu nepasitiki Jūsų el. parduotuve - gauna prekę ir susimoka kurjeriui.

Apmokėjimas atsiimant prekes vietoje - klientas užsakymą apmokės jūsų fizinėje parduotuvėje, leidžiate atsiskaityti grynais ir banko kortele. Rekomenduojame tokį būdą siūlyti savo klientams, jeigu turite fizinį atsiėmimo tašką. Tokią opciją galite sukurti Pristatymas > Pristatymo būdai > Atiimsiu pats

Bankinis pavedimas - klientas pasirinkęs mokėjimą šiuo būdu, gaus išankstinę sąskaitą faktūrą PDF formatu su jūsų rekvizitais apmokėjimui. Galite nustatyti, kurioms zonoms bus rodomas šis atsiskaitymo būdas. Taip pat galite nurodyti ne vieną, o kelias banko sąskaitas į kurias pirkėjas galės atlikti paprastą bankinį pinigų pervedimą. Kaip pridėti papildomus banko sąskaitų numerius rasi čia: Nustatymai > Rekvizitų valdymas. Šiuo būtų atsiskaitoma gan retai, kadangi automatizuoti mokėjimo būdai per tarpininkus yra bene rinkos standartas ir palengvina apsipirkimo procesą.

Kredito sutartis - klientams leidžiate pirkti pagal sutartas apmokėjimo sąlygas su atidėjimu, tad užsakymo metu nereikia apmokėti iš karto. Klientas turi būti užsiregistravęs jūsų el. parduotuvėje ir turite priskirti jam šį mokėjimo būdą. Pavyzdys: sutariate, kad už visus atliktus užsakymus, klientas atsiskaito mėnesio gale. Kreditas nėra apribojamas užsakymams, tad reikia sekti jums patiems, buhalterinėje sistemoje. Pastaba:šį mokėjimą būda galima priskirti tik juridiniams asmenims.

Mokėjimo būdo redagavimas

Pavadinimas - matomas pirkimo lange besirenkant mokėjimo būdą, užsakyme, susijusiuose dokumentuose

Apibūdinimas - matomas pirkimo lange pasirinkus šį mokėjimo būdą kaip pageidaujamą

Informacija pateikus užsakymą - informacija matoma po užsakymo pateikimo, padėkos lange (plačiau aprašyta tekste žemiau)

Pardavimo zonos, kuriose galioja mokėjimo būdas - galite nustatyti kuriai Nustatymai > Pardavimo zonos šis mokėjimo būdas yra prieinamas, pavyzdžiui nėra tikslo Lietuvos pirkėjui rodyti Ispanijos mokėjimo būdo ir atvirkščiai.

Mokėjimo būdų eiliškumo keitimas

Eiliškumą, kuriuo mokėjimo būdai yra rikiuojami ir pateikiami klientui pagal jo pardavimo zoną pirkimo metu galite valdyti Nustatymai > Pardavimo zonos > Mokėjimo būdai

Taip pat Nustatymai > El. parduotuvės išvaizdos nustatymai galite nustatyti ar mokėjimo būdus grupuoti pagal jų logines grupes, ar kiekvieną rodyti pilna eilute. Dėl kompaktiškumo ir patogumo rekomenduojame grupuoti mokėjimo būdus.