Kaip naudotis teksto redaktoriumi

Jeigu nerasite reikiamos pagalbos - rašykite mums į pagalba@verskis.lt

Kaip naudotis teksto redaktoriumi

Kaip išnaudoti teksto redaktoriaus galimybes?

Teksto redaktorius labai panašus į visiems gerai žinomą „Word“ programą, turintis tipinius tos programos mygtukus.

teksto_redaktoriaus_juosta

Su jais supažindinsime ir apie kai kuriuos aprašysime šiek tiek plačiau

Panaikinti formatą

teksto_redaktoriaus_juosta_formatavimas

Pavyzdžiui, Jūs įkėlėte tekstą iš kito šaltinio. Tokiais atvejais, tekstas įsikelia su tam tikru formatavimu. Pažymėkite tekstą ir spauskite „Panaikinti formatą“, visi formatai bus panaikinti.

Lentelė

teksto_redaktoriaus_juosta_lentele

Teksto redaktoriuje galite patalpinti ir lenteles. Paspauskite ant ženklo vaizduojančio lentelę ir atsiradus lentelei užpildykite ją. Nurodykite norimų eilučių ir stulpelių skaičių, įrašykite lentelės plotą. Lentelės plotą nurodykite procentais, o ne taškais, nes turint mobiliąją internetinės parduotuvės versiją, lentelė prisitaikytų prie įrenginio ekrano dydžio. Pažymėję lentelę dešiniuoju pelės klavišu atidarysite lentelės meniu, kurioje galėsite keisti jos parametrus.

Teksto stilius, spalva ir lygiavimas

teksto_redaktoriaus_juosta_sriftas_lygiavimas_spalva 

Tekstui galite suteikti įvairių formatų, parinkti stilių ir tekstą paryškinti, pabraukti, parašyti pasvirusiu šriftu ar perbraukti, suteikti spalvų. Taip pat tekstą galite lygiuoti skirtingais variantais, tik rekomenduojame vengti lygiavimo iš abiejų šonų, nes tekstas tampa nepatogus skaityti.

Teksto atitraukimas ir numeravimas

teksto_redaktoriaus_juosta_numeravimai_atitraukimas  

Teksto redaktoriaus pagalba galite atitraukti tekstą nuo kairiojo krašto padidindami arba pamažindami įtrauką. Taip pat galite parašyti tekstą sąrašu, jį sunumeruojant ar suženklinant.

Įterpti/taisyti nuorodą

teksto_redaktoriaus_juosta_nuoroda

Tekstas ar dalis jos gali būti paverstas nuoroda, kad lankytojas paspaudęs ją būtų nukreiptas į kitą puslapio vietą. Pažymėkite norimą žodį ar kelis ir spauskite „Įterpti/taisyti nuorodą“. Atsiradus lentelei, ties ta vieta, kur pažymėta „URL“ įkelkite pasirinktą nuorodą. Jeigu dedate nuorodas iš savo parduotuvės, tuomet naudokite nuorodas nuo pirmojo pasvyrojo brūkšnio.

Galite įterpti ir pasirinktus failus. Pažymėkite norimą žodžių junginį „Įterpti/taisyti nuorodą > Naršyti po serverį (failas, kurį norite įkelti, turi būti patalpintas serveryje) > OK.

Vaizdas

teksto_redaktoriaus_juosta_paveiksliuk_iterpimas

Norint pridėti paveiksliuką (jis turi būti patalpintas serveryje, kaip tai padarysite skaitykite skiltyje „Failų įkėlimas į serverį“), reikia paspaudus ant ikonėlės pasirinkti „Naršyti po serverį“. Rekomenduojame nuotraukas įkelti tokio dydžio, kokias esate numatę, todėl jų dydį pakoreguokite prieš jas įkeliant į serverį (kaip masiškai koreguoti nuotraukų dydį galite rasti Katalogas > Kiti dažni klausimai > Masinis nuotraukų dydžio keitimas. Pasirinkus nuotrauką, spaudžiame „Select“ ir OK. Papildomai galite uždėti nuorodą, kad paspaudus paveiksliuką, vartotojas būtų nuvedamas į norimą puslapio vietą. Taip pat puslapyje galite sukurti galeriją, kada vartotojui puslapyje rodomas mažytis paveiksliukas, o jam paspaudus jis išdidėja (Papildomas > Stilių klasės lentelės (parašykite žodį "gallery") > OK).

Įterpti kontaktų formą

teksto_redaktoriaus_juosta_kontaktu_forma 

Įterpta kontaktų forma suteikia galimybę gauti iš kliento žinutę. Atsiranda laukeliai, kuriame vartotojas gali surašyti savo kontaktinius duomenis ir išsiųsti Jums. Žinutė atkeliaus į el.paštą, kuris nurodytas nustatymuose: „Nustatymai > Rekvizitai“.

Šaltinis

teksto_redaktoriaus_juosta_saltinis 

Šaltinis parodo parašyto teksto HTML kodą. Kopijuojant šį kodą ir įklijuojant į kitame teksto redaktoriuje esantį šaltinio laukelį, jis bus perkeltas identiškas, su visais formatais. Be abejo, jei Jūs išmanote HTML, tai čia galite patalpinti ir kitus stiliaus elementus.

Taip pat teksto redaktoriuje turite galimybę kelti Youtube video (kaip tai padaryti rasite Turinys > Youtube filmukų talpinimas) ar žemėlapius (kaip tai padaryti rasite Turinys > Google maps žemėlapio talpinimas)

Tekstas keliamas iš „Word“ programos

Keliant tekstus iš „Word“ programos, labai svarbu tai atlikti naudojant jiems skirtus mygtukus, esančius teksto redaktoriaus meniu, nes dažnai keliamas tekstas kartu įsiklijuoja ir meta informacija, kuri plika akimi nematoma, bet su savimi atsineša daug „šiukšlių“, galinčių trikdyti tinkamai atlikti prekių eksporto procesus.

teksto_redaktoriaus_juosta_teksto_kopijavimas 

Atsidariusiame langelyje įkelkite tekstą iš „Word“ dokumento. Tekstas bus įkeltas kaip paprastas tekstas, be jokio stiliaus ir be papildomų elementų. Įkeltą tekstą koreguokite teksto redaktoriuje, kurio pagalba taip pat galite ir pridėti norimus stilius.