Pardavimo zonos

Jeigu nerasite reikiamos pagalbos - rašykite mums į pagalba@verskis.lt

Pardavimo zonos

Pardavimo zonos nusako iš kokių šalių leidžiate asmenims apsipirkti el. parduotuvėje. Vienoje zonoje gali būti viena šalis ir vadintis pagal tos šalies pavadinimą, pvz. Lietuva. Kitoje zonoje taip pat gali būti ir daug šalių - pvz. "ES šalys" kurioje sudedate visas Europos Sąjungai priklausančias šalis. Trečioje zonoje - visos šalys už ES ribų. Pagrindinė zona turėtų būti ta šalis, kurios šalies rekvizitais yra prekiaujama. Pavyzdžiui, Lietuva, jeigu rekvizituose taip pat nurodote Lietuvos Respublikoje registruoto UAB, MB ar individualios veiklos rekvizitus.

Nustatymai > Mokėjimo būdai galimi šioje zonoje mokėjimo būdai rikiuojami pagal tai, kaip yra surikiuoti perkančiojo asmens zonoje. Sisteminių grupių eiliškumas - tai kaip mokėjimo būdai yra surikiuoti atsižvelgiant į jų tipą (grupę). Pavyzdžiui, jeigu pirmoje eilutėje nurodytas vienas iš bankų, tada atvaizduojami mokėjimai Elektroninė Bankinkystė, jeigu būtų mokėjimo būdas MAXIMA kasose, būtų atvaizduojami pirmoje vietoje Kiti mokėjimo būdai internetu (nes šis būdas vistiek turi grįžtamąjį ryšį į el. parduotuvę - kai bus apmokėtas kvitas kasoje užsakymas taps "apmokėtas" automatiškai).

Mokėjimų būdų eiliškumą galite keisti paspaudę ant kairėje esančių brukšniukų ir tempdami aukštyn arba žemyn, o vartotojo dalyje pamatyti kaip jie atrodo (pasirinkite šalį priklausančią norimai zonai, kad matyti tos zonos mokėjimo būdus ir jų eiliškumą).

Naujos zonos sukūrimas

Sukurti naują - galite sukurti naują pardavimo zoną ir priskirti tai zonai šalis. Jeigu prekybą vykdysite ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje - rekomenduojame turėti pardavimo zonas skirstyti bent į 5 zonas:

  • Lietuva
  • Latvija
  • Estija
  • Kitos ES šalys
  • Kitos ne ES šalys

Pavadinimas - jūsų sugalvotas zonos pavadinimas, matomas tik jums admin zonoje.

Zonos teritorijoje - priskiriate šiai zonai šalis, pvz.: Norvegija, Anglija ir kitos. Pradėję rinkti šalį pasirinkite iš iškrentančio sąrašo. Esant poreikiui - galite atžymėti "visi regionai" ir palikti pažymėtus tik tuos regionus, kurių Jums reikės, pvz. pašalinant kažkurios šales tam tikras salas.

Aktyvuota - pažymite varnelę, kad zona būtu aktyvi (zona, kurioje nėra nei vieno apmokėjimo būdo negali būti aktyvuota, aktyvuokite mokėjimo būdą zonai ir tada grįžkite aktyvuoti pačią zoną).

PVM tarifų valdymas, kai esate PVM mokėtojas ir eksportuojate

*Jeigu nesate PVM mokėtojas - Nustatymai > Rekvizitai arba Nustatymai > PVM nustatymai išjunkite PVM skaičiavimo mechanizmą ir tolimesnė instrukcija nebeaktuali.

Taikomi PVM tarifai - kiekvienai pardavimo zonai galime taikyti skirtingus PVM tarifus. (jeigu nesate PVM mokėtojas nustatymų nekoreguokite arba grąžinkite "Taikomi standartiniai PVM nustatymai")

Taikomi standartiniai PVM nustatymai - kai parduodate prekes Lietuvoje ir jūsų įmonė registruota Lietuvoje.

PVM mokėtojui taikomas 0% PVM dydis - kai prekės parduodamos Europos sąjungoje juridiniams asmenims ir perkantysis asmuo yra PVM mokėtojas (sistema netikrina PVM kodo validumo). Papildomai galite pažymėti Privalomas administratoriaus PVM kodo patikrinimas tokiu atveju pirmas pardavimas galimas tik tada, kai jūs patvirtinate PVM kodą. Klientas atlieka užsakymą, bet negali apmokėti sąskaitos, kol jūs nepatvirtinate jo PVM kodo. Patvirtinimą atliekate tik vieną kartą, ateityje klientui nebereikės laukti jūsų patvirtinimo, nes sistemoje bus išsaugoti duomenys. Užsakymo peržiūroje paspauskite ant įmonės pavadinimo arba Vartotojai > Juridiniai asmenys, radus įmonę per paiešką, spaudžiame mygtuką "Redaguoti" ir jeigu PVM numeris yra teisingas ir galiojantis prie PVM mokėtojo kodas patikrintas pažymėkite varnelę ir išsaugokite.

Fiziniams ir juridiniams asmenims taikomas 0% PVM dydis - naudokite, kai prekė palieka ES šalis. Privalomas užsakymo administratoriaus patvirtinimas yra papildoma kontrolė, kad klientas, be užsakymo patvirtinimo, negalėtų apmokėti tokio užsakymo.

Prierašas sąskaitoje faktūroje - papildoma informacija, kuri atvaizduojam sąskaitos apačioje. Jeigu parduodate į Latvija, galite nurodyti pagal kokį įstatymą ir straipsnį yra taikomas 0% PVM.

Deaktyvuoti kiekvieną pardavimo zoną galite tam, kad esantys toje zonoje pirkėjai nebegalėtų apsipirkti el. parduotuvėje.