Dokumentų serijos

Jeigu nerasite reikiamos pagalbos - rašykite mums į pagalba@verskis.lt

Dokumentų serijos

Kiekvienas užsakymas yra lydimas dokumentais. Dokumentų serijos – tai dokumentų numeracijos sekos kodas, jie yra susiję su kliento užsakymu.

Kiekvienas dokumentas turi turėti bent po vieną aktyvią seriją kiekvienam tipui:

  • Užsakymas
  • Išankstinio apmokėjimo sąskaita
  • Prašymas apmokėti
  • Pakuotė
  • Siunta
  • PVM ir ne PVM sąskaita faktūra

Kiekvienas dokumentas turės savo atskirą serijos pavadinimą. Pvz.: Užsakymas - ORD

Kiekvienas dokumento tipas gali turėti ne vieną seriją, tačiau viena turi būti pagrindinė. Serijų, kurios yra jau sugeneruotos sistemoje trinti negalima.

Naujos Dokumentų serijos sukūrimas

Dokumentų serijos pavadinimas - pvz: norite, kad el. parduotuvėje generuojamos sąskaitos serijos pavadinimas prasidėtų "WEB".

Serijos pirmas numeris - tai sąskaitos numeris, nuo kurio bus generuojamos sąskaitos serijos. Jis nebūtinai turi būti 1, gal būti ir 1000 ar kitas jūsų pasirinktas skaičius. Pvz. sąskaitos serijos: WEB 1001. Rekomenduojame numeraciją pradėti nuo didesnio skaičiaus pvz.: 235 ar 565. Klientas gavęs laišką su užsakymo numeriu 1, gali suprasti, kad jis yra jūsų pirmas pirkėjas ir taip gali atsirasti nepasitikėjimas el. parduotuve.

Serijos dokumento tipas - pasirinkite, kuriam dokumento tipui priskirsite nurodytą seriją.

Dokumentą išrašė - čia galite priskirti, kad šią dokumentų seriją išrašė tam tikras žmogus ar tiesiog el. parduotuvės administracija.

Tekstas dokumento apačioje - tai yra papildoma tekstinė informacija.

Naudoti šią seriją kaip pagrindinę - šioje vietoje galite pažymėti varnele jeigu norite šią seriją naudoti kaip pagrindinę.

Dokumento serija: Užsakymas

Rodyti užsakymo būseną naudotojo užsakymų sąraše - pažymėkite, jeigu norite, kad klientai savo paskyroje, prie užsakymo, matytų užsakymų būsenas. Tokiu atveju nepamiškite keisti užsakymų būsenas vykdant užsakymus.

Dokumento serija: Išankstinio apmokėjimo sąskaita

Automatiškai išrašyti išankstinio apmokėjimo sąskaitas - kai bus pateiktas užsakymas, kurio apmokėjimo būdas bus "pagal išankstinio mokėjimo sąskaitą", klientui automatiškai susigeneruos sąskaita PDF formatu ir bus išsiųsta el.paštu su atitinkamu laišku. Atžymėkite varnelę, jeigu dėl kažkokios priežasties nenorite, kad sistema automatiškai išsiųstų išankstinio mokėjimo PDF dokumentą.

Dokumento serija: Pakuotė

Automatiškai žymėti pakuotės dokumentus "supakuotas" ir sukurti siuntos dokumentą - po užsakymo apmokėjimo arba jeigu užsakymo apmokėjimas yra atidėtas (kurjeriui arba atsiimant prekes) yra automatiškai sukuriama pakuotė su būsena "Nauja". Esant šiai varnelei pakuotės būsena bus automatiškai praleista iki būsenos "Paruošta" ir susikurt siuntos dokumentas su būsena "Nauja". Šią būseną rekomenduojame naudoti tik tuo atveju, jeigu dirbate vienas ir tikrai žinote, kad visas prekes, kurios yra el. parduotuvėje, tikrai turite savo sandėlyje.

Dokumento serija: Siunta

Automatiškai žymėti siuntos dokumentus "paruošta" - analogiškai, kaip ir su pakuotės dokumentu siuntos būsena iškart iš "Nauja" pereis į būseną "Paruošta", galėsite ją kelti į manifestą ir generuoti lipduką.

Dokumento serija: PVM ir ne PVM sąskaita faktūra

Automatiškai išrašyti sąskaitas faktūras - sąskaita faktūra yra išrašoma tuo momentu, kai siuntos dokumento būsena tampa "Paruošta". Sistema traktuoja, kad jeigu pakuotė supakuota, reiškia visos prekės yra, nieko netrūksta, siunta yra jau paruošta ir belieka tik išsiųsti užsakymą. Kitu atveju sąskaitą išrašyti galite prie užsakymo būsenų paspaudė atitinkamą mygtuką. Sąskaitų faktūrų iš el. parduotuvės sistemos išrašyti nebūtina, galite tai atlikti ir buhalterinėje sistemoje tiesiogiai.

Prisegti išrašytą sąskaitą faktūrą prie laiško klientui apie užsakymo išsiuntimą - jeigu sąskaita faktūra yra išrašyta ar ją automatiškai išsiųsti klientui PDF formatu, el. paštu, kai siuntos būsena bus pakeista į Išsiųsta / Atsiimta.. Jeigu klientui nesiunčiate laiško apie "siunta išsiųsta" faktūra jo taip pat nepasieks, kadangi ji yra prisegama prie būtent šio el. laiško.

Leisti klientui atsisiųsti sąskaitą faktūrą užsakymo peržiūroje - jeigu sąskaita faktūra yra išrašyta ar ją leisti atsisiųsti klientui el. parduotuvėje.