Šis meniu punktas yra aktualus tik tiems, kam yra atliktas tiesioginis prekių importas iš tiekėjo ir vykdomas naujų prekių kūrimas. Sutartyje bus apibrėžta duomenų sinchronizavimo apimtis, importo veikimo dažnumas ir kiti parametrai, o žemiau bus pateikta bendrinio pobūdžio informacija.
Meniu punktai kairėje pusėje sukuriami tada, kai yra bent viena prekė iš tiekėjo, kuri tam meniu punktui priklauso.
Prie importo pavadinimo bus konkretaus tiekėjo pavadinimas, iš kurio suimportuotos prekės. Apačioje bus matomos kategorijos, kokios yra atiduodamos iš tiekėjo.
Išskleidę matome visas ir subkategorijas, bei skliausteliuose rašomas skaičius rodo, kiek prekių paskutinį kartą yra toje kategorijoje užfiksuota.
Tikslas yra nurodyti, kur tos prekės turi būti elektroninėje parduotuvėje.
Kaip tai dažniausiai daroma? Tai dešinėje pusėje, kur yra svetainės medis, surandama tokia pati kategorija. Tarkime tai būtų "Šildymo sistemos priedai'. Tada su pelyte paimate už "Komplektuojančios ir kitos dalys" (kairėje) ir tempiate į "Šildymo sistemos priedai" (dešinėje).
Baltas lapas pavirto į geltoną papkę, tai reiškia, kad "Komplektuojančios ir kitos dalys" el. parduotuvėje bus suimportuotos į kategoriją "Šildymo sistemos priedai".
Tai, kad iš kairės į dešinę perkeliate kategoriją, nereiškia, jog meniu punktas sukurtas. Visas meniu kuriamas per svetainės medį. Daugiau apie tai informacijos rasite čia: Svetainės medis, kūrimas, keitimas.
Taigi iš pradžių sukuriate kategoriją per svetainės medį ir tik tada darote prekių perkėlimą (mapininimą).
Po mapinimo matote meniu punktus šitaip:
Jeigu atnaujinsite tą kategoriją, tai jau matysite mėlyna spalva ir X - tai reiškia atjungti. Atjungus šaką, prekės netrinamos.
Pavyzdžiui, norite, kad kategorija "Šilumos siurbliai oras/vanduo" būtų bendroje kategorijoje, tuomet per kryžiuką atjungiate šią kategoriją. Kairėje automatiškai ši kategorija neatsiranda, bet atnaujinus puslapį, ta kategorija kairėje atsiranda ir jau tada vėl galite iš naujo su pele tempti ją ten, kur norite į dešinę pusę.
Rekomenduojame prekes perkelinėti (mapinti) visada tik iš galutinių kategorijų (baltų lapelių), o ne bendrines kategorijas (geltonas papkutes). Tai darydami apsisaugosite nuo to, kad jeigu tiekėjas įjungs naujas kategorijas, tada jūs jau to nebesukontroliuosite ir galite pasimesti bei nesurasti visų norimų prekių.
Kas vyksta toliau? Laukiate sekančio importo. Jam įvykus naujos prekės bus sukurtos, esamos atnaujintos (tikslų veikimą aprašo jūsų užsakytų darbų sutartis). Kada numatomas sekantis importars pažiūrėti galite Nustatymai > Automatizuotos užduotys, surandę reikiamą importą ir matote, kada paskutinį kartą buvo atliktas importas ir kada bus sekantis (ne anksčiau nei nurodytas laikas).
Po to, kai perkeliate (sumapinate) kategorijas, galite automatizuotose užduotyse importo laiką atsukti atgal. Tai daryti reikia spaudžiant "Redaguoti" ir galite nustatyti, pavyzdžiui, vakar dieną.Taigi valandos bėgyje susiimportuos tos prekės, kurias būsite sumapinę į el.parduotuvę (t.y. perkėlę iš kairės į dešinę).
PASTABA! Pirma susiimportuoja prekės, o paskui dar po valandos susimportuos ir prekių nuotraukos.
Taigi per 2 val. turėsite suimportuotas prekes su nuotraukomis
Svarbu žinoti:
1) Importas meniu punktų nesukuria. Juos kuriate rankiniu būdu per svetainės medį.
Meniu punktas svarbus tam, kad žinotume, kur sukurti prekę, kurios dar nebuvo el.parduotuvėje. Jeigu importo metu prekė jau bent vieną kartą yra sukurta, netgi atjungus kategoriją ar perjungus ją į kitą šaką, ta prekė niekur nedings. Atjungus kategoriją tiesiog nesiimportuos naujos prekės iš tos kategorijos, o senos prekės lieka ir naujinasi jų informacija.
2) Priklausomai nuo to, kokia yra importo logika, dažniausiai prekės importuojamos kaip nepublikuojamos. Tai daroma tam, kad galėtumėte dar rankiniu būdu peržiūrėti tas prekes, galbūt nėra nuotraukos, galbūt pavadinimai ne tokie suimportuoti. Peržiūrėję prekes, jų publikavimą galėsite įjungti per Katalogas > Prekės kiekvienai prekei atskirai arba masiniu būdu.
Jeigu perkeliate visas prekes iš tiekėjo, tai kairėje pusėje neturėtų likti nei vieno balto lapelio ir likti vien geltonos tuščios papkės.
PASTABA! Jeigu pasigendate tam tikros prekės, kuri pas tiekėją yra, o pas jus ne, tai mums visada siųskite tik prekės kodą, o ne kategorijos pavadinimą. Kadangi mes duomenis matome tik pagal prekės kodą ir žinosime, kur ta prekė yra importo metu.